Mano sėkmė – sprendimas prisijungti prie BNI
MB „Igro baldai“ bendraįkūrėja Elvyra Andriukaitienė yra BNI Ąžuolas verslo klubo narė jau daugiau kaip 3 metus. Elvyra prisimena, kad pirmojo susitikimo metu ją nustebino BNI bendruomenės profesionalumas ir sužavėjo tai, kaip klube sinergijas randa su tuo pačiu klientu dirbantys verslai, pavyzdžiui: interjero dizaineriai, statybų bendrovės, užuolaidų salonai ir kt., tad sprendimas prisijungti – nebuvo sunkus.
Pagreitis verslui
Elvyra į BNI atėjo būdama solo verslininke, meilę audiniams ir interjero tekstilei perėmusi iš savo mamos. Elvyra sako, kad amatą suprato puikiai, o verslo procesų teko mokytis.
Prieš 3 metus subūrus visą profesionalių siuvėjų komandą bei atidarius pirmąją nuosavą tekstilės dizaino studiją, gimė prekės ženklas „LaEla“ ir Elvyra ėmė kurti nepriklausomą nuo šeimos verslą: „Tuo metu nepažinojau jokių SEO specialistų, finansų patarėjų, verslo konsultantų ir kt., buvau tik aš, mano nežmoniškas poreikis estetikai ir mano siuvėjos.“
Su BNI šis procesas buvo daug lengvesnis, nes visa reikiama pagalba buvo vienoje vietoje: „Jeigu nežinai, kaip žengti vieną ar kitą žingsnį - padiskutuoji su klube esančiu finansininku, jeigu tau nedrąsu - nueini pas verslo patarėją (angl. coach), ir supranti, kad nėra ko bijoti.“
Šiandien, Elvyros užuolaidų salone, vien su klientais dirba dvi samdomos darbuotojos, ir apie tokį verslo augimą per tris metus Elvyra net nesvajojo!
Maža to, palaikančios klubo bendruomenės, nuolatinių mokymų ir patikimų santykių dėka, į trečius BNI Ąžuolas narystės metus, Elvyra žengė atstovaudama baldų gamybos verslo kategoriją: „Nusprendžiau žengti toliau ir padėti ne tik savo verslui, bet ir naujai atkurtam vyro baldų gamybos verslui - MB „Igro baldai“.
„Po tėvystės atostogų mano vyras nusprendė grįžti prie baldų gamybos verslo. Tuo metu mūsų klube nebuvo baldų gamybos atstovo, tad šia informacija pasidalinau klube. Tuo metu dar neturėjome gražių nuotraukų, ar plataus atliktų darbų portfelio (angl. portfolio), tačiau žinoma interjero dizainerė klube pasitikėjo mumis ir kreipėsi dėl pirmų užsakymų. Po to prisijungė ir daugiau partnerių. Tai leido mums sėkmingai startuoti vidutinių ir aukštesnių pajamų segmente, kas, neturint darbų pavyzdžių, būtų buvę itin sunku. Šiandien mūsų komanda išaugo iki 5 žmonių, turime savo baldų gamybos dirbtuves, patikimus partnerius, bei sugrįžtančius klientus.“
Elvyra prisimena ir kitą istoriją, prisidėjusią prie sėkmingo „Igro baldai“ starto. Vieno BNI Ąžuolas susitikimo metu, narė paklausė Elvyros, ar ji galėtų peržiūrėti jos draugei paskaičiuotą baldų gamybos projekto sąmatą. Elvyra, vadovaudamasi „Givers Gain“ filosofija, skyrė savo laiko projekto perskaičiavimui ir savo išvadas atidavė pagalbos prašiusiai narei. Po kelių metų - narės draugė keipėsi į „Igro baldai“ dėl tęstinio baldų gamybos projekto moduliniams namams, kas šiuo metu yra pelningiausias įmonės sandoris.
Santykių kūrimas
Po trijų metų narystės Elvyra drąsiai sako, kad BNI – maratonas, o ne sprintas, ir BNI vertė auga kartu su narystės metais: „Versle svarbiausia ne kontaktas, o santykiai. Kontaktą gali gauti iš Google, o santykių per Google nesusikursi. BNI - verslai auga, keičiasi, ir jeigu tu esi čia ir dabar - tu augi kartu ir prisidedi prie kitų sėkmės. Į BNI dažnu atveju ateinama papildomų užsakymų ir didesnės apyvartos, o su metais atrandi socialinio kapitalo naudą ir vertę.“
Elvyra sako, kad ilgalaikė narystė ir aktyvus įsitraukimas į klubo veiklą vienareikšmiškai turi daugiau privalumų negu pasyvaus stebėtojo rolė klube. Per tris metus Elvyra užsitikrino savo patikimumą ne tik tarp savo klubo narių, bet ir narių iš kitų BNI Lietuva verslo klubų. Dabar nauji klientai, projektai, finansinė grąža, bei BNI veikla klube ir versluose Elvyrai vyksta natūraliai, apie tai net negalvojant.
„Tu neateini čia pasiimti ir išeiti. Ateini čia pasilikti. Tai tarsi tavo naujas gyvenimo būdas.“
Laimi besidalinantys
Anot Elvyros, nors į BNI susirenka įvairaus dydžio verslai iš skirtingų sektorių, čia niekada nesijaučia atskirties tarp pradedančio ir patyrusio verslininko. Priešingai, patyrę verslininkai noriai dalinasi gerąja praktika, duoda patarimų, ką reikėtų patobulinti ir padeda tai įgyvendinti: „Geriausia, kad tu matai rezultatą, kaip žmogus auga ir kaip jam sekasi.“
Elvyra džiaugiasi, kad čia visi lygūs ir pirmiausia yra žmogus, o tik tada jo atstovaujamas verslas. Dėl to dingsta baimė bendrauti su „sėkmingesniais“, nėra iš ankstinių nusistatymų, o tai atveria bendradarbiavimo ir mokymosi galimybes.
Narė antrina, kad visi čia susirinkę žmonės tikisi gauti finansinės naudos ir pagreičio savo verslui, bet praktika, kaip tai darė iki prisijungimo prie BNI, pasikeičia pradėjus vadovautis „Givers Gain“ filosofija: „Čia labai greitai pamatai, kad kuo labiau stengiesi dėl kitų, tuo didesnės grąžos sulauki.“
Mokymasis visą gyvenimą
„Atėjęs į BNI tu negali netobulėti. 10 - 15% BNI mokymų yra skirti suprasti kaip veikia BNI, kad šį verslo ryšių tinklą galėtum išnaudoti maksimaliai. Visi kiti mokymai yra pritaikomi bet kokiam versle ir gyvenime. Tu tobulėji žaibišku greičiu ir tie, kurie nėra BNI nariai, nespėja sekti tavo progreso.“